Nauka jezykow

Nauka języków

Jak uczyć się języków obcych?

Sukcesem nauki języka obcego jest odpowiednia motywacje. Jazda samochodem, rzeźbienie w glinie, gotowanie – wszystkiego uczymy się przez praktykę, której skuteczność zależy wyłącznie od nas. Najważniejsza jest systematyczność.http://magnes-neodymowy.pl/czy-magnesy-naprawde-dzialal-dla-przeciwdzialania-bolowi/ Regularne powtarzanie jest najlepszą metodą skutecznej nauki, aby jednak nie przeciążyć mózgu, naukę trzeba dawkować. Warto ustalić, że uczymy się przez 30 minut dziennie lub 2×15 minut każdego dnia.

Nauka partiami jest szybsza, a materiał łatwiejszy do zapamiętania. Osoby uczące się systematycznie są bardziej zadowolone z siebie i całego dnia i bardziej zmotywowane. Największym wrogiem nauki języków jest stres i znudzenie. Kucie po to, aby zdać test czy zdobyć certyfikat nie jest żadnym powodem, wręcz przeciwnie, może zniechęcić do nauki. Efektywne uczenie się jest możliwe, jeżeli zastosujemy różnorodne metody i formy nauki. W przypadku języka obcego należy praktykować cztery aktywności językowe, tj. czytanie, słuchanie, pisanie i mówienie. Jednego dnia czytasz ulubioną poezję, drugiego oglądasz film z napisami, na trzeci dzień piszesz ze swoim angielskim znajomym, a czwartego – umawiacie się na wideokonferencję.

Ucząc się języka obcego trzeba umieć znaleźć złoty środek między ćwiczeniami językowymi a rozwijaniem swoich zainteresowań. Sekretem efektywności i przyjemności płynącej z nauki jest integracja tych dwóch rodzajów nauki.

– autor artykułu