Po co sie uczyc fizyki?

Po co sie uczyc fizyki?

Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) – Co Wykazuje za dużo androgenów w celu Przyczyna PMS

Jak już wspomniano w poprzednim artykule, napięcia przedmiesiączkowego efektów zespołem ponad 70% do 90% kobiet przed menopauzą w Stanach Zjednoczonych, a mniej dla kobiet w Azji Południowo-Wschodniej z powodu ich diety. zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) wystąpienie więcej niż dwukrotnie w ciągu ostatnich 50 lat ze względu na akceptacji jej jako stan chorobowy, a spowodowane przez niezdrowej diety o wysokiej zawartości nasyconych żywności. zespół napięcia przedmiesiączkowego jest definiowana jako wadliwej funkcji jajników związanych z kobietami cykl menstruacyjny, który wpływa kobiet stan fizyczny i emocjonalny, a czasem zakłócenia w codziennych czynnościach, jak wynikające z wahań hormonów. Zespół dzieje się w jednym lub dwóch tygodni przed miesiączką, a następnie spada w momencie rozpoczęcia okresu. Mówi się, że objawy mogą być na tyle poważne, że między 10-15% kobiet ma podjąć czasu wolnego od pracy, kosztuje firmom miliony dolarów rocznie. W tym artykule omówimy to, co wykazuje zbyt wiele androgenów, aby powodować PMS.

1. Guzy

Guzy nadnerczy i jajniki mogą spowodować nadprodukcji androgenów i prowadzić do męskich cech ciała u kobiet

Po co sie uczyc fizyki?

2. Zaburzenia funkcji przysadki mózgowej

Nieprawidłowa funkcja przysadki spowodowanej chorobą Cushinga, wytworzone zwiększa ilości androgenów.

3. Wrodzony przerost nadnerczy

Po co sie uczyc fizyki?

Zbyt dużo adrogen jest również spowodowane wrodzonym przerostem nadnerczy jako wynik mutacji genów dla enzymów, które pośredniczą biochemiczną krok w produkcji kortyzolu z nadnerczy, w wyniku więcej endorgen produkowane.

4. Nieprawidłowe stężenie cukru we krwi

Nierównowaga poziomu cukru we krwi i wysoki poziom stresu stymulują ryzyko nadprodukcji testosteronu od jajniki i nadnercza.

– autor artykułu